T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

54. KÜTÜPHANE HAFTASI PROGRAMI

DUYURU METNİ

          1964 yılından beri her yıl mart ayının son haftası kutlanan “Kütüphane Haftası”nın 54’üncüsü bu yıl; 26 Mart - 1 Nisan 2018 tarihleri arasında ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır.

v “54. Kütüphane Haftası” Açılış ve Ödül Töreni 26 Mart 2018 Pazartesi günü saat:10.00’da Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda başlayacaktır.

v Hafta boyunca kütüphanemizi ve hizmetlerini tanıtıcı slayt gösterisi yapılacaktır.

v 26 Mart - 1 Nisan 2018 tarihleri arasında, Kültür Merkezi’nin üst katında bulunan Yetişkinler Okuma Salonunda: “KÜTÜPHANEYE YENİ GELEN KİTAPLAR SERGİSİ” ile giriş katında bulunan Sinema Salonu-1‘de hafta boyunca bir program dâhilinde tüm okullara kütüphanemiz tanıtılacak, kütüphaneden yaralanma kuralları ve hafta ile ilgili bilgiler verilecek, ayrıca;kültürel, eğitici ve eğlendirici “FİLM GÖSTERİLERİ” yapılacaktır.

v 28 ile 30 Mart tarihlerinde Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda “Yazarlarla Söyleşi” adı altında; Yalvaç URAL veAyşe Gül KARA ZORLUadlı çocuk kitapları yazarları çocuklarla buluşacaktır. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu BaşkanımızAsım KESER“Medeniyetin Doğduğu Topraklar: Anadolu” konulu konferans verecektir.

v 28 ve 29 Mart 2018 tarihlerinde Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda Global Gençlik Derneği Tiyatrosu tarafından çocuklar için “Fablların Dili” ile “Yalancının Mumu” adlı tiyatro oyunları sahnelenecektir.

v Kütüphane Haftasının 3. günü olan 28 Mart 2018 Çarşamba günü 16 Mayıs Stadyumunda 12.30 - 13.00 saatleri arasında 81 İl ile aynı gün ve aynı saatte 30 dakikalık “Kitap Okuma Etkinliği” (BATMAN OKUYOR)gerçekleştirilecektir.

v Hafta boyunca vatandaşlarımıza ve öğrencilere; kültürel, eğitici ve eğlendirici filmler gösterilecektir.

v Hafta boyunca tüm okullara belli bir programa göre, kütüphanemiz tanıtılacak, kütüphaneden yararlanma kuralları ve hafta ile ilgili bilgiler verilecektir.

v Kütüphanemizi okuyucularımıza ve halkımıza daha yakından tanıtmak amacıyla hazırlanan yeni “Kütüphane Okuyucu Rehberi” dağıtılacaktır.

v Tüm etkinlikler hafta boyunca sürdürülecektir.

Hafta boyunca yapılacak bütün etkinliklerimiz ücretsiz olup;

TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR.

DERYA ILGAR
BATMAN İL HALK KÜTÜPHANESİ MÜDÜRÜ